CMa

1Gerai. Apie tokį dalyką kaip Grįžulo ratai turbūt teko porą trejetą sykių girdėti. Kaip ir apie  Paukščių taką, kuris man asocijuojasi, deja, ne su saldainiais, o su televizijos bokštu. Nesvarbu, kad čia Vilniuje nė velnio negaliu nieko matyti. O bandžiau, ir ne sykį. O Canis Major?

Didysis šuo. Kurį atrado ir misteris  Ptolemėjas. Žvaigždynas, kurio ryškiosios žvaigždės Sirijaus (Sothis, Canicula arba tiesiog kalbėkim paprasčiau – šuns žvaigždė) vardas taip pat skambina galvoje varpais. O Sirijus iš tiesų tėra Didžiojo šuns akis. Arba retsykiais nosis.

2

Kodėl man taip labai patiko? Šuo, kurio balsas į dangų neina? Nuožmusis Oriono skalikas, padedantis persekioti visai šalia skuodžiantį kiškį ar taurą? O gal dėl begalės graikų/romėnų mitų: Dzeuso  dovanotasis Europai saugoti Kretą; deivės Dianos nepamainomas patikėtinis Procris; arba tiesiog dvigalvis šuo, kaip koks cerberis nerimstantis virš galvų ir kai giedra šokantis į priekį vytis.
Sergėtojas – medžiotojas – įvairių civilizacijų kulto bei navigacijos žvaigždynas. Kurio pakraščiu lyg pabūgęs praeina Paukščių Takas.
Pakraščiu, šalia Didžiojo Šuns. Kurio vieta, jaučiu, turėtų būti ne tik virš galvų, bet ir ant mano raktikaulio.

Vaizdas: Stanislava Pinchuk, Wikipedia platumynai

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: